Ayka Otel Akyaka

AKYAKA' YA BİR GÜN YETMEZgeriDünyaca ünlü Gökova Körfezinin kıyısında bulunan;
AKYAKA MİMARİSİ
Yeşil ile mavinin aralıksız birleştiği;
AKYAKA MİMARİSİ
Kendine has bir mimarisi olan;
AKYAKA MİMARİSİ
AKYAKA MİMARİSİ
Canlı akvaryum diye de adlandırılan ve dünyada eşi benzeri az, nadir bir doğa harikası, Azmak Nehrine sahip ;
küçük sahil kasabası Akyaka'da neleri mutlaka yapmalısınız?
AKYAKA doğal akvaryum
AZMAK TEKNE TURU
Azmak ; diğer bir adıyla Kadın Azmağı yaklaşık 2 km boyunca dağın altından gelen kaynak sulardan oluşan , debisi oldukça yüksek, su sıcaklığının 8 ila 10 derece olduğu , bol mineralli ve sodalı olan dolayısıyla cildi ve saçları yumuşacık yapan içinde bolca balık ve bitki olan canlı akvaryum diye de tabir edilen doğa harikası bir nehirdir. Akyaka 'nın sahilinden hareket eden küçük balıkçı tekneleriyle yaklaşık 40 dakika süren bir Azmak turu; balıkları, doğal güzellikleri ve suyun altındaki görsel şöleni izlemeniz için mutlaka yapılması gereken bir Akyaka aktivitesidir. Azmak turları sırasında mevsim koşullarına göre 10 dakika yüzme molası verilmektedir; bu yüzden mayolarınız giyerek gitmeyi unutmayın. Suyun soğukluğundan dolayı bazı insanlar girmekten çekinse de önemli bir hastalığınız yoksa mutlaka girmenizi tavsiye ederiz.Suyun soğukluğu ve sodalı olmasından dolayı üzerinizdeki yorgunluğu alır, kan dolaşımını hızlandırır , saçlarınızı ve cildinizi yumuşacık yapar ve kendinizi çakı gibi hissedersiniz.

Yerel halk denizden gelince , sıcaktan bunalınca veya üzerindeki yorgunluğu atmak için azmağa girer ve deyim yerindeyse güne sıfırlayarak yeniden başlar . Azmak nehrine tur teknelerinden girebileceğiniz gibi nehir boyunca gözünüze kestirdiğiniz her yerden girebilirsiniz. Hatta kendine soğuk yönünden güvenenler tur teknelerine dikkat etmek kaydıyla Azmağın başından girip suyun akıntısıyla denize kadar güzel bir yüzme deneyimini yaşayabilirler. Onun için AYKA OTEL olarak size tavsiyemiz Akyaka' da bulunduğunuz her gün mutlaka en az 10 dakika Azmakta suya girmeniz.
AKYAKA MİMARİSİ
AZMAK'TA BALIK
Azmak nehri kenarına sıra sıra dizelenmiş balık restoranlarında en az bir akşam Gökova körfezinin taze balık çeşitlerini ve birbirinden güzel ege mezelerini mutlaka tatmanızı öneririz.Güzel bir manzaraya sahip bu restoranlarda nehir kenarında güzel bir masada oturmak için önceden rezervasyon şart, hatta yoğun sezonlarda rezervasyonsuz yer bulmak neredeyse imkansız. Ayka Otel olarak talep etmeniz halinde siz misafirlerimize güzel bir akşam yemeği için gerekli rezervasyonu ayrıcalıklı olarak yaptırabiliriz.Balık olarak tavsiyemiz Lagos.
AKYAKA da balık keyfi
AKYAKA da balık keyfi
GÜNÜBİRLİK TEKNE TURU
Akyaka sahilden her gün sabah 10:30 gibi hareket eden akşam ise 18:30 gibi geri dönen günü birlik tekne turları ile ünlü GÖKOVA körfezini keşfedip birbirinden güzel koylarda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tekneler sıra sıra dizilmiş Gökova koylarını gezdirip denize girmeniz için yüzme molaları vermekte öğle yemeğini ise güzel bir koyda servis etmektedirler. Ayka Otel olarak bizim tavsiyemiz 8-10 kişilik teknelerle özel tekne turuna çıkarak; sabah istediğiniz saatte çıkıp akşam istediğiniz saate dönmek, sabah kahvaltısını teknede yapmak, öğlen menünüzde ızgara balık ve diğer mezeleri yemek, istediğiniz yerde istediğiniz kadar kalmak, kısacası her şeyin keyfini doyasıya çıkarıp kendinizi özel hissetmenizdir.
AKYAKA tekne turu
AKYAKA tekne turu
Tekne turunda gezilen koylar;
Sedir Adası (Klopatra Plajı)
AKYAKA gezilebilecek koylar
AKYAKA MİMARİSİ
İNCE KUM
AKYAKA MİMARİSİ
LACİVERT KOY
LACİVERT KOY
AKVARYUM KOYU
AKVARYUM KOYU
TAVŞAN ADASI
TAVŞAN ADASI
Bunların dışında genelde araçla gidilen ;
AKBÜK KOYU'NU
( Araçla 40 dakika)
AKBÜK KOYU'NU
AKYAKA MİMARİSİ
AKYAKA MİMARİSİ
ÇINARALTI KOYU'NU
( Araçla 10 dakika)
AKYAKA MİMARİSİ
ESKİ MADEN İSKELESİNİ
(Araçla 5 dakika)
ESKİ MADEN İSKELESİNİ
ESKİ MADEN İSKELESİNİ
Gökova körfezi boyunca sıralanan ve keşif edilmeyi bekleyen birbirinden güzel el değmemiş koyları mutlaka görmelisiniz.
Gökova körfezi boyunca sıralanan ve keşif  edilmeyi bekleyen birbirinden güzel el değmemiş koyları
AKYAKA HALK PLAJI VE AKYAKADA DENİZ
Akyaka 'nın içerisinde bulunan halk plajından da denize girebilirsiniz. Denizi çok sığ ve plajı kum olduğu için genelde çocuklu aileler tercih etmektedir.Berrak ve derin denizi seven misafirlerimiz genelde Otelimize 80 metre yakınlığında bulunan koylardan veya araçla gidilen diğer yakın koylardan girmektedirler. Ayka Otel'de sabah kalkınca kahvaltı yapmadan yanınıza sadece havlunuzu alıp 3 dakika yürüyerek denizinize girip sonrasında güzel bir duş ve kahvaltıyla güne zinde başlayabilirsiniz.
AKYAKA HALK PLAJI VE AKYAKADA DENİZ
AKYAKA HALK PLAJI VE AKYAKADA DENİZ
AKYAKA HALK PLAJI VE AKYAKADA DENİZ
ORMANDA YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET TURU
Yürümeyi seven misafirlerimiz Ayka Otelin hemen yanı başından başlayan ormanlık alandan başlayarak uçsuz bucaksız ormanda bir kollarına yeşili bir kollarına ise maviyi alarak mis gibi kokan çam ormanlarının arasında diledikleri kadar yürüyebilirler.Ayrıca bisiklet kiralayıp pedal da çevirebilirsiniz. Özelikle ilkbahar ve sonbaharda bu güzelliklerin tadını çıkarmalısınız.
AKYAKA MİMARİSİ
AKYAKA MİMARİSİ
KAYT SÖRFÜ YAP VEYA SEYRET


GSM: +90 507 872 35 42 | TLF: +90 252 243 42 32
For english: 0 505 401 94 35
E-mail: bilgi@aykaotel.com
ayka facebook ayka facebook
Vital Teknoloji